4. Ulusal Sigorta ve Aktüerya Kongresi

Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Ankara-Türkiye, 24-25 Haziran 2019

4. Ulusal Sigorta ve Aktüerya Kongresi

Orta Doğu Teknik Üniversitesi, Ankara-Türkiye, 24-25 Haziran 2019


İlki 2013 yılında yapılan ve her iki senede bir düzenlenen Ulusal Sigorta ve Aktüerya Kongresi (USAK), akademisyenlerin, sektör ve kanun yapıcı uzmanların sigorta ve aktüerya alanındaki en son araştırma konularını ve ihtiyaçların değerlendirmek ve tartışmak amacıyla, bir araya getiren ulusal düzeyde önemli bir kongredir.
USAK, 24-25 Haziran 2019 tarihleri arasında Orta Doğu Teknik Üniversitesi ev sahipliğinde gerçekleşecektir. Organizasyonunda Uygulamalı Matematik Enstitüsü (ODTÜ) ile Aktüerler Derneği’nin yer aldığı bu Kongre aracılığıyla, kamu otoritesi, akademisyenler ve sektör temsilcileri aynı platformda buluşacaktır. Bunun yanı sıra, lisans öğrencileri ve yüksek lisans öğrencilerinin katılabilecekleri poster yarışması ile genç yeteneklerin kongreye katkıları sağlanacaktır.
Kongrede bildirisi sunum olarak kabul edilen katılımcılar, Kongremiz için özel sayı çıkartmayı kabul eden İstatistik: Journal of the Turkish Statistical Association editörlüğüne başvuru yaptıkları takdirde, Dergi’nin hakemlik sürecinden başarıyla geçmeleri koşuluyla çalışmalarını yayınlama fırsatı elde edeceklerdir.Kongrenin gerçekleşmesinde önemli katkıları olan destekçilerimize içten teşekkür eder, sizlerle 24-25 Haziran 2019’da Ankara’da buluşmak dileğiyle saygılarımızı sunarız. 

  • A. Sevtap Selçuk-Kestel
    Orta Doğu Teknik Üniversitesi
  • Taylan Matkap
    Aktüerler Derneği